Tomasz Gąssowski

kompozytor, producent muzyczny i filmowy, reżyser.

 

Od 25 lat współpracuje z Andrzejem Jakimowskim. Jest kompozytorem muzyki do jego licznie nagradzanych w Polsce i na Świecie filmów: IMAGINE (nagroda MocArta Radia RMF Classic za najlepszą muzykę filmową w 2013 roku; Wyróżnienie Specjalne  na 3 Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy), SZTUCZKI, oraz ZMRUŻ OCZY (nagroda za muzykę: Września 2003 - Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia"), którego jest również współproducentem.

 

W swoim dorobku ma również muzykę do filmów: „ Miasto z Morza” w reż. Andrzeja Kotkowskiego, „Love Gamestation” w reż. Pawła Borowskiego i „Lila” w reż. Dominiki Łapki.

 

Od połowy lat 90 tych współpracuje blisko jako kompozytor muzyki z Iwo Zaniewskim i Kotem Przyborą biorąc udział w ich najbardziej znanych kampaniach reklamowych takich jak: Mariola Okocim Spojrzeniu, PLUS z Kabaretem Mumio, powracającym ostatnio Frugo, czy najnowszych reklamach Reeds’a.

 

W 2011 roku był  pomysłodawcą i producentem muzycznym płyty MY ONE AND ONLY LOVE kwartetu: Robert Majewski, Bobo Stenson, Palle Danielsson, Joey Baron  ( nagroda Fryderyka za najlepszy album jazzowy roku )

 

W 2014 roku ukończył reżyserski program Studio Prób w Szkole Wajdy. Obecnie kończy montaż swojego debiutanckiego, 30 minutowego  filmu fabularnego w.g. własnego scenariusza pt. Baraż, produkowanego przez Studio Munka.

 

powrót